Buty do wody dla dzieci

Urlop jest czasem, kiedy nie chcemy się o nic martwić, a jedynie odpocząć i spędzić go z najbliższymi. Żeby wszystko szło jak po maśle warto przygotować się do takiego wyjazdu i mieć wszystko co potrzebne. Najważniejsze, jak zawsze, jest bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich, dlatego tak ważne jest dobre przygotowanie przed wyjazdem, szczególnie jeśli jadą z nami dzieci. Wiele osób wybiera odpoczynek na plaży, nad morzem. Nasze pociechy spędzają wtedy dużo czasu w piasku i wodzie na zmianę, a my możemy cieszyć się widokiem ich uśmiechniętych buzi. Poza kremami z filtrem, nakryciem głowy i odpowiednimi kostiumami kąpielowymi dla dzieci warto zadbać również o ochronę ich stóp. Nie zawsze mamy pewność, że piasek będzie idealnie gładki, a wchodząc do morza można natknąć się na ostre kamienie, śmieci, muszle, które dla nas dorosłych są nieprzyjemne, jeśli na nie nadepniemy, a co dopiero dla delikatnych małych nóżek dziecka. Z tego powodu obuwie do wody staje się niezbędne jeśli planujemy wyprawę na plażę.

Czym są buty do wody?

Kiedy myślimy o butach do wody dla dzieci nie wystarczą tutaj gumowe klapki, które sprawdzają się na basenie, gdyż ich zadanie jest zdecydowanie inne. Tego rodzaju obuwie ma chronić stopę przed skaleczeniami, urazami i kontuzjami zawsze wtedy, kiedy dzieci znajdują się na plaży i jednocześnie bawią się w wodzie. Zwykłe plastikowe klapki mogą jedynie pogorszyć sytuację, gdyż stopa dziecka nie jest w nich stabilna, a poza tym z łatwością przedostaną się do środka małe kamyki i piasek, które mogą spowodować duże szkody. Natomiast buty do wody zostały zaprojektowane z myślą o ochronie stopy przed ostrymi kamieniami, jeżowcami, pośliźnięciem na skałach, szkłem, czy innymi zanieczyszczeniami. Tego rodzaju obuwie jest wykonane ze specjalnych, szybkoschnących materiałów odpornych na działanie wody, a podeszwa ma właściwości antypoślizgowe. Zakrywają one stopę aż do kostki, dzięki czemu nasze pociechy mogą spokojnie bawić się zarówno w wodzie, jak i na plaży.

Jakie mamy rodzaje butów do wody?

Oferty, jakie są dostępne w sklepach sportowych obfitują w różne typy obuwia do wody. Najczęściej spotykane to buty gumowe, piankowe, z twardą podeszwą, z miękką podeszwą. Najbardziej popularne i jednocześnie najtańsze są buty gumowe. Dobrze chronią stopę przed urazami z zewnątrz, a dziurki w obuwiu umożliwiają wentylację. Niestety szybko się nagrzewają, więc dłuższe przebywanie w nich może doprowadzić do otarć i odparzeń. Następnym rodzajem są buty piankowe wykonane z pianki neoprenowej odpornej na wodę. Są zdecydowanie wygodniejsze od plastikowych a także  bardziej elastyczne. Inny rodzaj to buty z twardą podeszwą, najbardziej wytrzymałe ze wszystkich butów do wody. Doskonale sprawdzają się na kamienistych plażach, a także tam, gdzie piasek jest bardzo ostry. Poza tym nie straszne im również jeżowce, które mają naprawdę ostre kolce. Kolejnym rodzajem są buty z miękką podeszwą, które najczęściej wykorzystuje się w sportach wodnych. Miękka podeszwa poprawia przyczepność do podłoża, dlatego świetnie się sprawdzają na śliskich kamieniach.  Wszystkie modele przeznaczone dla dzieci charakteryzują się wyjątkowym designem, są przed wszystkim kolorowe i na pewno dzieci z przyjemnością będą ich używać.

Podsumowanie.

Jeszcze stosunkowo niedawno bardzo niewiele osób wiedziało, że na plażę oprócz kostiumu kąpielowego, ręcznika i okularów przeciwsłonecznych, warto zabrać również buty do wody. Pewnie niejedna osoba stwierdzi, że właściwie to niepotrzebny gadżet, bo przecież po plaży można chodzić boso, a w wodzie, po co komu buty? Jednak jeśli chodzi o bezpieczeństwo i komfort dzieci nikt nie będzie miał wątpliwości, że jest najważniejsze, dlatego buty do wody stają się coraz bardziej popularne. Nie tylko chronią delikatne dziecięce stopy przed urazami, ale bardzo dobrze prezentują się na plaży i w wodzie.

Leave a comment

Your email address will not be published.