Szafy na zamówienie.

Meble na wymiar są najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chcemy, żeby przestrzeń jaką mamy do dyspozycji była jak najlepiej wykorzystana. Oczywiście możemy najpierw szukać idealnej szafy w sklepach meblowych, ale nie podlega wątpliwości, że zamówienie jej da nam przestrzeń do stworzenia wszystkiego od początku do końca zgodnie z naszym pomysłem. Tylko my wiemy, czy chcemy mieć więcej miejsca na wieszaki, czy może potrzebujemy dodatkowych, nowoczesnych organizerów, dzięki którym w szafie zawsze będzie porządek.

Kiedy szafa na wymiar jest dobrym pomysłem?

Możliwości wyboru szafy na wymiar są bardzo duże. Możemy wybrać szafę z przesuwanymi drzwiami, szafę wnękową czy narożną. Wszystkie te rozwiązania są niezwykle ergonomiczne, a również można je w dowolny sposób dostosowywać do indywidualnych potrzeb i preferencji właściciela. Jeżeli decydujemy się na stworzenie szafy od początku do końca kluczem do sukcesu jest podjęcie współpracy z odpowiednią pracownią stolarską. Od nas będzie zależał wybór materiałów, kolorów, elementów wewnątrz szafy, ale również wszystkich detali jak klamki, zawiasy, czy lustra. Jeżeli wybierzemy odpowiedniego profesjonalistę stanie się on dla nas nie tylko wykonawcą zlecenia, ale również osobą, która fachowym okiem oceni, czy nasz projekt jest możliwy do zrealizowania, a jeśli nie zaproponuje inne rozwiązanie. Niejednokrotnie projekt początkowej szafy ewoluuje i efekt jest odrobinę inny, niejednokrotnie ulepszony. Poza tym stolarze często znają najnowsze trendy i ulepszenia, więc mogą podpowiedzieć dodatkowe ulepszenia. Bez względu na to w jakim stylu jest mieszkanie można doskonale dopasować do niego szafę na wymiar. Wystarczy odrobina inwencji, przemyślany dobór materiałów, koloru, no i oczywiście dobry stolarz, który podejmie się zadania.

Jak wybrać odpowiednią szafę na wymiar?

Jeśli urządzamy mieszkanie lub dom warto dysponować takimi informacjami, jak wymiary ścian oraz ogólny plan pomieszczeń. Tego typu informacje pomogą nam w znalezieniu odpowiedniego miejsca na szafę wnękową. Jeżeli zdecydujemy się na szafę wnękową robioną na zamówienie to nie tylko możemy dowolnie dostosować jej wymiary, ale również dobierać system drzwiowe, dzięki którym poruszanie się po mieszkaniu nie będzie uciążliwe. Klasyczne rozwiązania nie zawsze dobrze się sprawdzają, bo niejednokrotnie po otwarciu potrafią zablokować swobodne poruszanie się. W takich sytuacjach możemy zdecydować się na szafy z drzwiami przesuwanymi. Są one funkcjonale i wygodne, a poza tym pasują do każdego stylu. Jeżeli przesuwamy drzwi w linii prostej nie mamy zablokowanej przestrzeni i jednocześnie mamy dostęp do dużej części szafy. Innym rozwiązaniem jest hybryda, czyli drzwi łamane, dobrze sprawdzające się w małych pomieszczeniach.  Rozwiązań jest naprawdę bardzo wiele, dlatego, żeby znaleźć odpowiednie dla nas trzeba poświęcić trochę czasu i energii na ich znalezienie.

Podsumowanie.

Nie ma chyba żadnych wątpliwości, co do tego, że szafa na zamówienie jest najlepszym rozwiązaniem z tych dostępnych, ale wykonanie tego zadania nie należy wcale do najprostszych. Warto, jeśli nie jesteśmy pewni słuszności naszego projektu, zapytać osoby, które zajmują się tym na co dzień. Każda dobra rada w tej sytuacji jest na wagę złota. Przecież szafa to nie tylko duży wydatek, ale również mebel, którego codziennie będziemy używać przez wiele lat.

Leave a comment

Your email address will not be published.